(22) 251 66 66
600-22-18-15

info@luxamed.pl
ul. Szwoleżerów 128 lokal 67
05-091 Ząbki

 

Protetyka

Zabiegi

Protetyka

Czytaj...

Chirurgia

Zabiegi

Zabiegi chirurgiczne

Czytaj...

Endodoncja

Endodoncja

Endodoncja

Czytaj...

Mikroskop

Carl Zeiss

Mikroskop

Czytaj...

Periodontologia

Zabiegi

Periodontologii

Czytaj...

Stomatologia estetyczna

Każdy z nas wie jak ważny jest zdrowy i ładny wygląd naszego uzębienia. Ma to wpływ nie tylko na relacje interpersonalne ale rownież na nasza samoocenę i dobry nastrój. W obecnej dobie rozwoju technik dentystycznych rozwinęła się dziedzina estetycznych uzupełnień ubytków w zębach. Zwracamy uwagę nie tylko na wytrzymałość i trwałość wypełnień ale również na ich estetykę . Wymaga to od lekarza jak najwyższej dokładności i dbałości o szczegóły. Stosujemy najnowocześniejsze materiały oraz sprawdzone technologie. Za ich pomocą możemy korygować również defekty zdrowych zębów. Najczęściej stosowana metoda jest wykonanie licówek, które poprawiają wygląd i funkcjonalność zęba. Wykonywane są one z kompozytu, który jest tańszy w użyciu ale tez mniej trwały bądź tez z porcelany. Porcelana to materiał, który gwarantuje najlepsza estetykę i wytrzymałość  Można nim korygować zarówno defekty kolorystyczne jak i kształt zębów. W celu wykonania licówki zeszlifowujemy ok 0,5 mm szkliwa z licowej powierzchni zęba. Pobieramy wycisk i otrzymana z laboratorium prace montujemy na powierzchni zęba za pomocą specjalnych adhezyjnych klejów. Licówki porcelanowe są bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych takich jak kawa herbata dym tytoniowy czy tworzenie kamienia nazębnego. Zachowują niezmienność koloru i kształtu.

Wybielanie zębów 

Niewiele osób posiada idealne zęby. Przebarwienia często powstają przy paleniu papierosów piciu kawy czy wina. Na ich wygląd może tez mieć wpływ zażywanie antybiotyków (szczególnie tetracyklin) w okresie dorastania bądź w czasie rozwoju zawiązków zębów. Niebagatelny wpływ na estetykę uzębienia ma odpowiednia higiena oraz systematycznie przeprowadzane procedury oczyszczania zębów z kamienia i osadów. Niekiedy wszystkie te zabiegi są niewystarczające aby uzyskać efekt pięknego i białego uśmiechu. Wybielanie jest prostym zabiegiem, który w krótkim czasie zmienia nam odcień zębów o kilka tonów. Możemy robić to sami w domu za pomocą szyny która na noc zakłada się na zęby i aplikuje się specjalny żel wybielający. Zabieg powtarzamy codziennie przez okres tygodnia.

Są też sposoby wybielania, które przeprowadza się w gabinecie. Lampa wybielająca w czasie jednej wizyty jest w stanie zniwelować nam skutecznie przebarwienia i dać piękny efekt estetyczny. Niezależnie od sposobu wybielania przez dwa tygodnie obowiązuje nas tzw biała dieta. Czyli eliminujemy z jadłospisu produkty, które mogą powodować przebarwienia zębów. Pełny efekt estetyczny widoczny będzie po dwóch tygodniach.

 

Sprzęt RVG

Sprzęt RVG

Czytaj...

Implanty

Implanty

Czytaj...

Stomatologia estetyczna

Zabiegi

Stomatologia estetyczna

Czytaj...

Dzieci

Zabiegi

Stomatologia dziecięca

Czytaj...