(22) 251 66 66
600-22-18-15

info@luxamed.pl
ul. Szwoleżerów 128 lokal 67
05-091 Ząbki

 

Protetyka

Zabiegi

Protetyka

Czytaj...

Chirurgia

Zabiegi

Zabiegi chirurgiczne

Czytaj...

Endodoncja

Endodoncja

Endodoncja

Czytaj...

Mikroskop

Carl Zeiss

Mikroskop

Czytaj...

Periodontologia

Zabiegi

Periodontologii

Czytaj...

Implanty

 

Jest to najnowocześniejsze i najbardziej komfortowe odbudowanie braków uzębienia oraz rekonstrukcji zgryzu. Za pośrednictwem implantów możemy uzupełnić niedobór pojedynczego zęba bądź tez wykonywać mosty lub protezy odtwarzające całe luki zębowe. Już obecność dwóch implantów umożliwia odbudowanie warunków zgryzowych przy bezzębiu i wykonanie protezy całkowitej. Jednak należy pamietać ze wybór najlepszej metody leczenia następuje po konsultacji z lekarzem prowadzącym. Implanty z powodzeniem zastępują naturalne zęby bądź podnoszą komfort użytkowania innych uzupełnień protetycznych.

 

Czym jest implant?

Jest to tytanowa śruba wkręcania w kość na stałe. Tytan jest metalem biokompatybilnym, świetnie tolerowanym przez organizm człowieka co gwarantuje szybka integracje z kością po zabiegu. Proces gojenia trwa od 2-6 miesięcy ,wtedy to implant zrasta się na stałe z kością. Proces ten może się wydłużyć gdy mamy do czynienia z dużym zanikiem kości. Wtedy stosujemy preparaty i materiały, które mają nam umożliwiać odbudowę kostna miejsca gdzie ma być instalowany wszczep. Prawidłowo zintegrowany implant stanowi trwały fundament pod każda odbudowę protetyczna(korona most proteza).

Na rynku obecnych jest wiele systemów  implantologicznych. W gestii doświadczonego lekarza implantologa leży wybór, który rodzaj implantu będzie dla pacjenta najkorzystniejszy.

Trzy kroki do pełnego uśmiechu 

Pierwszy krok to konsultacja z lekarzem implantologiem. W trakcie tej wizyty wykonywana jest i omawiana tomografia komputerowa która obrazuje nam bardzo precyzyjnie stan kości u pacjenta.Jeśli warunki na to pozwalają to ustalany jest plan leczenia.

Drugi krok to zabieg ,zwyczajowo trwa koło godziny .Wtedy lekarz nawierca w znieczuleniu miejscowym małe otwory w kości i wkręca w nie wybrane implanty. Zabieg jest bezbolesny.

Trzeci krok to odbudowa protetyczna która odbywa się po 2-6 miesiącach. Na tym etapie dobieramy kolor i kształt zębów. Ważna elementem po wykonaniu pracy jest odpowiednia higiena i profilaktyka. Przy należytej dbałości przeżywalność implantów przekracza 25 lat.

 

 

 

 

Sprzęt RVG

Sprzęt RVG

Czytaj...

Implanty

Implanty

Czytaj...

Stomatologia estetyczna

Zabiegi

Stomatologia estetyczna

Czytaj...

Dzieci

Zabiegi

Stomatologia dziecięca

Czytaj...